Wtorek, 7 lipca 2020 r.
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej
 
Organizacje
Podzakładowe


Humor dnia

Aktualności

Autor: Bogumił Nowicki   Data: 2020-03-12
Najważniejsze jest zdrowie Pracowników
Na wniosek NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej zarząd Poczty Polskiej, w związku z koronawirusem, podjął działania w celu zakupu i dystrybucji płynów dezynfekujących dla Pracowników. Płyny te będą skierowane w pierwszej kolejności do listonoszy, pracowników doręczających paczki i pracowników okienkowych. A więc osób, które mają największy kontakt z klientem. Płyny dezynfekujące trafią również do innych komórek organizacyjnych Poczty Polskiej.
Realizowane są też zamówienia zakupu maseczek, rękawiczek oraz innych asortymentów ochronnych dla pracowników.
Zawnioskowaliśmy również o to, by 1,5 m przed okienkiem w placówkach pocztowych była naklejona taśma (koloru żółtego, szarego), która wyznaczy strefę ochronną dla Pracowników UP/FUP przyjmujących klientów. Ma to na celu, by klient nie stał bezpośrednio nad Pracownikiem tylko w odległości ok. 1,5 m. od okienka. Takich rozwiązań oczekują Pracownicy. Zasady utrzymania odległości pomiędzy pracownikiem, a klientem powinna określać zwięzła informacja umieszczona w każdej placówce pocztowej.

Nie ma niestety już szyb w większości filii i urzędów pocztowych, które zostały wyeliminowane przez poprzedni zarząd. Pocztowa Solidarność była zdecydowanie przeciwna ich demontowaniu, jednak fanaberia poprzedniego zarządu została zrealizowana. Postulujemy o niezwłoczne wprowadzenie nawet prowizorycznych ekranów oddzielających pracowników okienek od klientów.

Przewodniczący
Bogumił Nowicki

Sonda

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sonda/sonda.php on line 106Tygodnik
Solidarność

 
Webmaster: Sławek  ®2007