Środa, 27 stycznia 2021 r.
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej
 
Organizacje
Podzakładowe


Humor dnia

Aktualności

Autor: Sławomir Steltmann   Data: 2020-08-28
Obchody rocznicowe w Gdańsku
Przed nami 40. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i 81. rocznica wybuchu II wojny światowej, również w tym roku reprezentanci Pocztowej Solidarności uczestniczyć będą w tych szczególnych dla nas uroczystościach.Poniżej przedstawiamy skrócony program tegorocznych obchodów w Gdańsku:

31 sierpnia 2020 r.

  • 14.10 - w historycznej sali BHP Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek pocztowy honorujący 40-lecie NSZZ ?Solidarność?

  • 15.00 - uroczystości na Placu Solidarności i złożenie kwiatów pod Bramą, przemarsz do Bazyliki św. Brygidy, gdzie o godz. 17.00 odbędzie się uroczysta msza święta (organizator - Komisja Krajowa NSZZ Solidarność)

  • 20.10 - koncert z okazji 40-lecia powstania NSZZ Solidarność "Dorosłe dzieci". Koncert odbędzie się w miejscu symbolicznym, w którym 40 lat temu narodziła się "Solidarność", w pustym doku, usytuowanym na przedłużeniu drogi, dziś zwanej Drogą do Wolności. (organizator - TVP 1)1 września 2020 r.

  • 4.45 - obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte (organizator - Ministerstwo Obrony Narodowej).

  • 10.30 - uroczystości przy pomniku Poległych Pocztowców i UP Gdańsk 1. W programie: wystąpienia gości, spotkanie z rodzinami obrońców Poczty Polskiej, złożenie okolicznościowych wieńców (organizator Poczta Polska SA).

  • 12.00 - msza św. w intencji poległych Pocztowców (organizator - Urząd Miasta Gdańsk)


Przewidziane jest również uroczyste złożenie wieńców i wiązanek kwiatów na cmentarzu na Zaspie, gdzie pochowani są obrońcy Poczty Gdańskiej.

Program obchodów może ulec zmianie.Sonda

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sonda/sonda.php on line 106Tygodnik
Solidarność

 
Webmaster: Sławek  ®2007