Środa, 27 stycznia 2021 r.
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej
 
Organizacje
Podzakładowe


Humor dnia

Aktualności

Autor: Robert Kujawski   Data: 2020-09-24
38 Pielgrzymka Ludzi Pracy
Koleżanki i Koledzy,
w dniach 19-20.09.2020 miałem przyjemność uczestniczyć w 38 Pielgrzymce Ludzi Pracy. Każdy pobyt na Jasnej Górze jest dla nas katolików dużym przeżyciem, a w otoczeniu bratnich dusz związkowych staje się jeszcze bardziej wyjątkowym wydarzeniem.
Przewodniczący Komisji Krajowej przywitał nas słowami "Jeszcze raz Bóg zapłać za to, że mimo trudnej sytuacji pandemii jesteśmy tutaj wypełniając testament bł.ks Jerzego, by dziękować za jedyny tak wyjątkowy i zakorzeniony w chrześcijaństwie związek zawodowy "Solidarność". Piotr Duda upomniał polityków: "Związek zawodowy Solidarność nie przetrwałby, gdyby nie jedność ludzkich serc, tej jedności zabrakło ostatnio politykom Zjednoczonej Prawicy.(...) Z tego miejsca chcę powiedzieć, że Polska, nasza ukochana ojczyzna, to dobro wspólne wszystkich polaków, a nie interesy partyjne, i czas najwyższy ocknąć się, usiąść i prowadzić prawdziwy dialog między sobą dla dobra Polski i Polaków, bo przed nami duże problemy do rozwiązania, a nie problemy partykularne partii politycznych" - po czym nastąpiła burza oklasków zgromadzonych pielgrzymów.
Z wiadomych przyczyn ilość ludzi biorących udział w pielgrzymce była ograniczona, co jednak wpływało na komfort udziału w nabożeństwach.
Dodajmy, że mszy świętej w dniu 20.09. przewodniczył abp Józef Kupny, krajowy duszpasterz ludzi pracy, a homilię wygłosił bp Jan Wątroba.

Robert Kujawski.

Kliknij na obraz aby uzyskać powiększenie

Sonda

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sonda/sonda.php on line 106Tygodnik
Solidarność

 
Webmaster: Sławek  ®2007