Sobota, 17 kwietnia 2021 r.
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej
 
Organizacje
Podzakładowe


Humor dnia

>>> Nasi kandydaci w wyborach przedstawicieli pracowników do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej SA <<<


Aktualności

Autor: intranet.poczta-polska.pl   Data: 2021-01-07
Szczepienia - kiedy będą mogli zaszczepić się Pocztowcy?
Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 podzielony został na cztery etapy. Pocztowcy - jako pracownicy sektora infrastruktury krytycznej zostaną zaszczepieni w II etapie, tuż po grupie kluczowej, w tym największego ryzyka, do której należą m.in. medycy. Szczegóły dotyczące dat i zasad wykonywania szczepień na tym etapie, będą wynikały z procesu szczepień przeprowadzonego i zakończonego na I etapie.

Aktualnie trwają szczepienia grupy "zero" - osób, które są na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. W styczniu ruszą też zapisy dla grupy pierwszej. Zaszczepić się będą mogli wtedy: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz pracownicy edukacji.

W drugim etapie zaszczepione zostaną także osoby, które "bezpośrednio zapewniają funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone są na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne". Wśród nich znajdują się m.in. Pracownicy Poczty Polskiej.

- Cieszę się, że po podjęciu pewnych działań przez Zarząd, udało się doprowadzić do wcześniejszych szczepień Pracowników Poczty Polskiej. To pokazuje, że Spółka nie tylko od początku pandemii zapewnia środki higieny osobistej, ale też tym razem z Ministerstwem Zdrowia dba o pracowników dając możliwość priorytetowego zabezpieczenia się przed wirusem, z którym świat walczy już od ponad roku - komentuje Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Szczegóły kolejnych etapów w tym II i III, będą wynikały z procesu szczepień przeprowadzonego na pierwszym etapie. Więcej o szczepieniach pisaliśmy m.in. tutaj.

Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19, w tym o etapach szczepień, można znaleźć na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie .

Pamiętajmy, że dzięki naszej decyzji o zaszczepieniu się przeciw COVID-19, szybciej powrócimy do normalności.

Poczta Polska na bieżąco będzie informować swoich pracowników w sprawie programu szczepień.

Źródło: intranet.poczta-polska.plTygodnik
Solidarność

 
Webmaster: Sławek  ®2007