Czwartek, 17 czerwca 2021 r.
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej
 
Organizacje
Podzakładowe


Humor dnia

Aktualności

Autor: Intranet PP SA   Data: 2021-03-23
Szczepienia dla Pocztowców - dzień wolny lub szczepienie w czasie pracy
Zespół ds. monitorowania i przeciwdziałania zagrożeniu koronawirusem przyjął rekomendację dot. rozliczenia czasu pracy przez Pracowników, którzy skorzystają ze szczepień. Na ich wdrożenie wyraził zgodę Prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Zasady dot. rozliczenia czasu pracy będą dotyczyły zarówno pracowników, którzy skorzystają ze szczepień jeszcze w marcu, jako osoby zakwalifikowane do I etapu, jak też pozostałych Pocztowców, którzy będą podlegać szczepieniom w etapie II.

- Pocztowcy pracują cały czas w trakcie epidemii, urzędy pocztowe są czynne a korespondencja jest sortowana i doręczana. Dla Poczty Polskiej, jako firmy zapewniającej ciągłość działania naszego Państwa jest ważne, aby pracownicy byli w jak największym stopniu bezpieczni. Zapewnienie środków ochrony osobistej to już standard, teraz ułatwiamy pracownikom zaszczepienie się - mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej nadzorujący prace Zespołu.

Forma uprawnienia (dzień wolny vs. szczepienie w czasie godzin pracy) będzie zróżnicowana w zależności od grupy do jakiej zaliczane jest dane stanowisko pracy. Osoby, których stanowisko zaliczane jest to eksploatacji otrzymają dzień wolny w dniu podania każdej dawki szczepionki (jednak nie więcej niż dwa dni łącznie), osoby pracujące w administracji będą mogły wykonać szczepienie w godzinach pracy, bez konieczności odpracowywania czasu wykorzystanego na szczepienie. Zgodnie z rekomendacją, przełożeni powinni umożliwić pracownikom administracji świadczenie pracy w formie zdalnej w dniu szczepienia.

- Zachęcam gorąco Pocztowców do skorzystania z możliwości zaszczepienia się. Warto to zrobić dla własnego bezpieczeństwa, ale też dla swoich bliskich oraz dla współpracowników. Taką szansę mają w pierwszej kolejności sześćdziesięciolatkowie, dlatego już teraz wprowadzamy rozwiązania ułatwiające pogodzenie szczepienia z pracą zawodową. Zależy mi na tym, aby Pocztowcy nie musieli brać zwolnień ani urlopów, a mogli się zaszczepić w czasie pracy lub korzystając z dodatkowego dnia wolnego - dodaje Prezes Andrzej Bodziony.

Zasady udzielania pracownikom zwolnień od pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy w związku ze szczepieniem na Covid-19, zostaną niezwłocznie rozesłane do kadry kierowniczej.

Zespół ds. monitorowania zagrożenia koronawirusem na bieżąco monitoruje wszelkie zmiany w prawie i zapowiedzi dot. harmonogramu szczepień, informacje o możliwościach szczepień dla pocztowców w II etapie zostaną przekazane niezwłocznie, po ich uzyskaniu.

Źródło: Intranet PP SATygodnik
Solidarność

 
Webmaster: Sławek  ®2007