Sobota, 4 grudnia 2021 r.
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej
 
Organizacje
Podzakładowe


Humor dnia

Aktualności

Autor: Prezydium Komisji Międzyzakładowej   Data: 2007-04-06
Apel o udział w akcji
Drodzy Koledzy i Koleżanki! Od kilkunastu lat w Unii Europejskiej toczy się debata nad znaczeniem i rolą usług interesu ogólnego (usług powszechnych) w funkcjonowaniu społeczeństwa i wspólnotowego rynku wewnętrznego. Niestety, jak dotychczas w dużej mierze interes ekonomiczny przedsiębiorstw zwyciężał z interesem społecznym – zarówno użytkowników tych usług, jak i pracowników przedsiębiorstw dostarczających te usługi.

Ostatnio jednak pojawia się coraz więcej opinii, że nie wszystko trzeba liberalizować, i nie za wszelką cenę. W obronie misji i społecznego znaczenia usług powszechnych, w tym usług pocztowych, staje coraz więcej środowisk – również organizacje związków zawodowych. Przyłączenie się do tych akcji jest wręcz naszym obowiązkiem!

Z szeroką inicjatywą wystąpiła Europejska Konfederacja Związków Zawodowych (EKZZ), która wystosowała ogólnoeuropejską petycję wzywającą Komisję Europejską do podjęcia działań na rzecz prawnego zagwarantowania dostępności usług użyteczności publicznej.

Sprawę koordynuje Komisja Krajowa. Publikujemy instrukcję postępowania i wzory dokumentów. Petycje można również poprzeć drogą elektroniczną. Oto link do strony internetowej

http://www.solidarnosc.org.pl/zagr/inf/2007/zagr_001.htm

Apelujemy o przystąpienie do akcji – w naszym wspólnym interesie!

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć
[Kliknij aby powiększyć]
Tygodnik
Solidarność

 
Webmaster: Sławek  ®2007