Czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej
 
Organizacje
Podzakładowe


Humor dnia

Aktualności

Autor: Bogumił Nowicki   Data: 2007-06-01
Informacja o najważniejszych bieżących działania Prezydium KZ (29.05)
-W czwartek 24.05.07. odbyło się posiedzenie połączonych Komisji Skarbu i Infrastruktury Sejmu. Poddałem na tym posiedzeniu zdecydowanej krytyce projekt ustawy o komercjalizacji PP. Pokłosie Komisji w postaci powołania Podkomisji zwięźle oceniłem we wczorajszym komunikacie o składzie Podkomisji. Mam nadzieję, że działalność tej Podkomisji przyniesie dla nas jednak pozytywne efekty, dużo zależy od naszej siły przekonywania wobec jej członków, czas na spotkania. Przypominam, że Prezydium powołało zespół organizacyjny manifestacji protestu przeciw obecnym zapisom proponowanej ustawy pod Sejmem, kalendarz działań przyjmiemy na najbliższym spotkaniu Prezydium

-Odbyło sie spotkanie Zespołu negocjacyjnego z Dyrektorem Generalnym (25.05.07.) Obok tematu sporu zbiorowego zostały podniesione najpilniejsze, aktualne punkty zawarte w załączonym protokole. Warto nadmienić, że otrzymałem dzisiaj informację o wycofaniu się dyrektora ORJ w Czestochowie z konfliktu z naszym Związkiem w sprawie dotyczacej Krysi Glińskiej.
05. 06. 07 Prezydium spotka się z Dyrektorem Generalnym w sprawie podwyżki płac oczekiwanej w sporze zbiorowym.
Na tle doniesień o podwyżkach płac w różnych firmach (najświeższe 2 notatki ze strony Komisji Krajowej wklejam do tej informacji) „osiągnięcia” Poczty Polskiej wygladają żenująco.

-Ponieważ pojawiają sie pytania dotyczące wcześniejszych emerytur dla listonoszy informuję że emeryturami zajmuje się KK i Komisja Trójstronna , we wtorek ma być kolejne stanowisko Prezydium KK w tej sprawie. Bogdan Kubiak (prezydiant odpowiedzialny ) twierdzi, że jeszcze nie czas na nasze działanie. Projekt na razie jest odległy od zaistnienia. Wnioskowałem też do DG, aby przygotował stanowisko z punktu widzenia firmy i takie stanowisko zostało przygotowane dla uzgodnień międzyresortowych.

Pozdrawiam,

Bogumił Nowicki

Karta Rabatowa Orlen
 
Webmaster: Sławek  ®2007